פניה לקורא

שלום רב,
בכתיבת הבלוג אינני מתכוון להציג את מלוא התשובות לשאלות שאביא בפני הוקראים, ובמקרים מסוימים אפילו לא תשובות חלקיות. מטרת הבלוג להציג שאלות ולעורר מחשבה. יש בבלוג קישורים לאתרים ומקורות אחרים שיכולים לתת תשובות. מנסיוני התשובות מובנות טוב יותר לאחר שהשאלות הובהרו.

יום שישי, 25 במרץ 2011

ספרים דיגיטליים - לאן?

הניו-יורק טיימס פרסם כתבה המודיע כי אחד המוציאים לאור הדגולים של ספרי לימוד (McGraw-Hill) סגר השקה בחברת INKLING שהיא מפרסמת של ספרי לימוד ברשת. הספרים שINKLING מפרסמת מאופיינים בכך שהם לא סתם טקסט אלקטרוני אלא שהם משלבים אודיו ווידיאו יחד עם הטקסט.
להבנתי זוהי המשמעות האמיתית של ספרים דיגיטליים או אלקטרוניים. גישת המולטי-מדיה להוצאה לאור. בדרך זאת המדיום מאפשר שימוש מלא ביכולותיו לטובת הכותבים, לבטא את עצמם טוב יותר, וללומדים מאפשר לנצל את מלוא פוטנציאל הלימוד שלהם. אם אתה לומד מוזיקה לא תצטרך לשמוע את היצירה באמצעות כלי אחד ולקורא את הניתוח שלה בכלי אחר, אלא תוכל לשמוע אותה ולראות את הניתוח לגבי כל קטע בתיאום מלא. בלימוד פיזיקה, תוכל לראות קליפ המציג פעולה מסוימת ולקורא את הטקסט המתייחס להסבר שלה בו בעת. בהוספת היכולת לכתוב הערות ולסמן קטעים חשובים ולפניך כלי הלימוד המושלם.
לפני כשבועיים קיבלתי הודעה מהמוציא לאור שלי, שהוא מתכוון להפוך את הספר שלי לספר אלקטרוני בנוסף לגישה המודפסת וזאת כי הוא רואה את ההפצה האלקטרונית כמשלימה את הפעילות המודפסת. לו ידעתי על היכולות של INKLING כשהתחלתי לכתוב את הספר שלי הייתי כותב ספר אחר לגמרי.
כיצד יראו ספרי הקריאה שלנו בעתיד?????

אין תגובות:

פרסום תגובה